I miejsce klubu 4H w wojewódzkim konkursie „Perełki świętokrzyskie”

    W sobotę, 22 października, w Ożarowie odbył się finał wojewódzkiego konkursu klubów 4H pod hasłem „Perełki świętokrzyskie”.

    Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, zakończonym 30 września, każdy klub miał wykonać plakat promujący własną gminę i wykonać album ukazujący walory turystyczne, przyrodnicze, zabytki i historię swojego regionu. Etap drugi polegał na przygotowaniu programu artystycznego, w którym klubowicze w sposób oryginalny zaprezentują widzom gminę, w której mieszkają.

    Nasz klub reprezentowało 5 uczennic (wymagał tego regulamin): Iza Popiel i Ola Szymczyk z kl. VIa, Marta Sroka z kl. VIb,  Natalia Kucharska i Wiktoria Kos z kl. Va. W sobotę, już o godz.6.30, pod opieką pań: Justyny Soji-Sadowkiej i Anety Karbownik, wyjechały sprzed budynku szkoły. Pomimo wczesnej pory, dziewczyny były pełne energii, więc ponad dwugodzinna podróż była okazją do utrwalenia tekstów i piosenek programu artystycznego. W Domu Kultury w Ożarowie, okazało się, że nasz klub został wylosowany jako ten, który pierwszy pojawi się na scenie. Decyzja ta nie wpłynęła na występ naszych klubowiczek. Odważnie, z humorem i „śpiewająco” wywiązały się ze swoich ról. A później już spokojnie mogły podziwiać prezentacje kilkunastu innych klubów z terenu województwa świętokrzyskiego. Wszyscy byli świetni. Tym bardziej ogromną radość sprawiła wszystkim decyzja komisji konkursowej, która przyznała naszemu zespołowi I miejsce.

    Klubowiczki z opiekunkami wróciły przed szkołę ok. godz. 18.00. Zmęczone, ale szczęśliwe z powodu uzyskanych wyników.