Uroczyste spotkanie opłatkowe klubów 4H w Warszawie

 

    14 grudnia, w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie, odbyło się wyjątkowe spotkanie opłatkowe 140 delegatów z klubów 4H z Radcą Generalną Marią Zwolińską i Jego Eminencją Kardynałem Józefem Glempem Prymasem Polski Seniorem. W spotkaniu uczestniczyli też goście honorowi: senator Jerzy Chróścikowski reprezentujący Senat RP, poseł RP Piotr Walkowski reprezentujący Sejm RP, Michael Henney - przedstawiciel Ambasady Amerykańskiej w Warszawie, Janusz Gołos z Ambasady Królestwa Niderlandów, Stanisław Olęcki – reprezentant Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, Marian Hadrian - Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych. Byli też przedstawiciele samorządów, gmin i urzędu marszałkowskiego. Województwo świętokrzyskie reprezentowali klubowicze z Modliszewic, Ożarowa i naszej szkoły (Natalia Kucharska i Wiktoria Kos z kl. V a) ze swoimi liderami i przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach - panią Małgorzatą Stachurską.

W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ klubu 4H z Ożarowa, który zaprezentował kolędy z akompaniamentem gitar i fletni pana. Kolejnym punktem spotkania były życzenia od honorowych gości. W imieniu dzieci, składali je członkowie klubu 4H z gminy Lubin z woj. dolnośląskiego. Pani Danuta Bagińska - koordynator programu 4H w województwie podlaskim złożyła życzenia w imieniu dorosłych.

Występy dzieci z Kościelca z gminy Pakość, jak również występ zespołu Jarzębina z  Zielkowic z gminy Łowicz, pięknie śpiewające „góralki” w kolorowych regionalnych strojach, przypominały o zbliżających się świętach i tradycjach, które powinniśmy pielęgnować. Zgodnie z jedną z nich, wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Dzieci wręczyły organizatorom i gościom własnoręcznie wykonane świąteczne upominki.

Po uroczystym spotkaniu wszyscy razem dali koncert kolęd na korytarzach gmachu Ministerstwa – spontaniczność klubowiczów sprawiła, że aura świąteczna udzieliła się również tym, którzy na spotkaniu być nie mogli.