Wyróżnienie dla klasy II c w ogólnopolskim konkursie „Jedz smacznie i zdrowo”

Ogólnopolski program „Jedz smacznie i zdrowo” realizowany był w roku 2011/2012 w klasie II c. Organizatorem była marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy sprawował Minister Edukacji Narodowej, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych. Celem programu była edukacja młodzieży w dziedzinie zdrowego odżywiania oraz zachęcanie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania i wspólnego spożywania posiłków. Ponadto w ramach programu uwrażliwiano młodzież na problemy społeczne takie jak: marnowanie żywności i niedożywienie.

W klasie II c przeprowadzony został cykl zajęć dotyczący ww zagadnień. Od organizatorów szkoła otrzymała pełen pakiet materiałów dydaktycznych i pomocy do lekcji w postaci plansz, plakatów, scenariuszy zajęć, kart pracy (również w formie multimedialnej), a uczniowie drobne upominki.

Po zrealizowaniu zaplanowanych lekcji, uczniowie wzięli udział w konkursie „Jedz smacznie i zdrowo” organizowanym w ramach programu, tworząc plakaty ilustrujące hasło kampanii. W konkursie tym klasa zdobyła wyróżnienie. Każdy uczeń otrzymał w nagrodę zestaw kulinarny.

Program realizowany był pod opieką p. Justyny Soji-Sadowskiej.