"KOLUMBIA - SERCE ŚWIATA"

    ..."Kolumbia nazywana klejnotem Ameryki Południowej przez lata izolowana, dzisiaj odkrywana na nowo. Wyprawa w góry Sierra Nevada de Sanata Marta - najwyższe nadmorskie pasmo górskie na świecie zamieszkane przez  niezwykłych Indian Kogi i Arhuacos. Okreslających siebie mianem "Strażników Ziemi" spadkobierców prekolumbijskiej cywilizacji Tayrona zyjących dziś w niedostepnych górach w niezmienieniony od wieków sposób i do  minimum  ograniczających kontakty z cywilizacją. Serce Świata to podróż w czasie w poszukiwaniu wartości i energii życia oraz zapomnianiej uniwersalnej filozofii...."

Dominik Bac  - podróżnik, żeglarz i fotograf. Kapitan Jachtowy. Od 8 lat regularnie podróżuje lądem i pod żaglami czego efektem są fotografie z 6 kontynentów. Organizował i uczestniczył w wyprawach żeglarskich dookoła Ameryki Północnej i Ameryki Południowej - QNT Northwest Passage i Cape Horn Antarctica wyróżnionych nagrodami: I nagroda Rejs Roku 2006, Kolos w kategorii żeglarstwo 2007 i National Geographic Traveller 2006. Jego zdjecia i teksty ukazują sie w czasopismsmach żegalrskich i podróżniczych m.in. Żagle i National Geographic. Na codzień koorydynuje prace Stowarzyszenia Grupa Outdoor - organizatora rejsów żeglarskich i wypraw do Ameryki Południowej.

Prelekcja geograficzna, pokaz filmów i zdjęc z podróży odbył sie 9 XI 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich. W pokazie uczestniczyła klasa III d wraz z wychowawcą p. Pawłem Grotem.

tekst powyżej  materiały informacyjne na temat wystwy