Wycieczka klas VI do Oblęgorka i Kielc 

    9 listopada 2012 r. uczniowie klas szóstych pod opieką pań: Justyny Maliborskiej, Justyny Soji-Sadowskiej i Anety Karbownik pojechali na wycieczkę do Oblęgorka i Kielc.

W Oblęgorku punktem zwiedzania było Muzeum Henryka Sienkiewicza znajdujące się w dworku pisarza. Na parterze uczniowie podziwiali odtworzony wygląd i wystrój pomieszczeń z czasów pobytu Sienkiewicza (gabinet do pracy, salon dla gości, jadalnia, palarnia i sypialnia), a na ścianach płótna różnych malarzy. Na piętrze można było obejrzeć ekspozycje poświęcone pisarzowi (zbiory biograficzno-literackie, m.in. dzieła tłumaczone na wiele języków oraz listy i pamiątki osobiste przywiezione z różnych podróży).

    W Kielcach szóstoklasiści zwiedzali zabytkowe wnętrza, galerię malarstwa polskiego i eksponaty z dziedziny rzemiosła artystycznego znajdujące się Muzeum Narodowym w Kielcach, które swoją siedzibę ma w barokowym Pałacu Biskupów Krakowskich. Ostatnim punktem wyjazdu był seans w kinie Helios – projekcja filmu animowanego „Hotel Transylwania”.