25 marca 2014 roku w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku odbyło się podsumowanie wojewódzkiego Konkursu Plastyczno-fotograficznego „Świętokrzyskie, jakie cudne” organizowanego w ramach II Artystycznych Spotkań z Przyrodą. Konkurs organizowany był przy współudziale Nadleśnictwa Zagnańsk, Nadleśnictwa Kielce, LKP „Puszcza Świętokrzyska”, Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych.

Wśród laureatów konkursu znalazły się uczennice naszego Gimnazjum: Anna Szejna (III miejsce w kategorii praca plastyczna) i Oliwia Olak (wyróżnienie w kategorii fotografia), które do Zagnańska pojechały z opiekunem, p. Justyną Soją-Sadowską.

Uczniowie, którzy przybyli na tę uroczystość, wysłuchali prelekcji na temat „Flora i fauna Gór Świętokrzyskich”. Mieli możliwość obejrzenia wolier i zapoznania się z działalnością Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych, wypróbowania swoich sił na strzelnicy multimedialnej oraz zwiedzenia szkoły. Obejrzeli również wystawę prac, które wpłynęły na konkurs (nadesłano ponad 400 fotografii i prawie 200 prac plastycznych).

Po zajęciach, na wszystkich czekały słodkości i napoje przygotowane przez organizatorów.

III miejsce w wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Plastycznym „Świętokrzyskie, jakie cudne” (kategoria: praca plastyczna) – Anna Szejna, kl. II c

Wyróżnienie w wojewódzkim Konkursie Fotograficzno-Plastycznym „Świętokrzyskie, jakie cudne” (kategoria: fotografia) – Oliwia Olak, kl. III c