Udział delegacji szkolnego klubu 4H w wykładach profesora Kazimierza Wiecha 

28 marca rozpoczął się, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Adama Jarubasa, Ambasady Amerykańskiej, Polskiego Związku Pszczelarskiego z siedzibą w Warszawie i Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie III etap projektu ekologicznego „Na ratunek pszczołom”. Jest to kolejny etap kampanii, której celem jest ochrona pszczół i owadów zapylających, masowo wymierających w wyniku chorób, chemizacji rolnictwa i niszczenia ich siedlisk.

W trzech powiatach naszego województwa: kieleckim, koneckim, i włoszczowskim, odbyły się wykłady profesora Kazimierza Wiecha z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, który w ciekawy sposób wprowadził klubowiczów w tematykę działania.

Nasze klubowiczki wraz z opiekunem, p. Justyną Soją-Sadowską, uczestniczyły w wykładach, które zorganizowane zostały 4 kwietnia w Szkole Podstawowej w Modliszewicach. Wysłuchały opowieści profesora o różnych gatunkach i życiu owadów, obejrzały prezentację multimedialną, zadawały pytania na nurtujące ich tematy, włączały się w dyskusję zainicjowaną przez profesora.  Delegacja klubowa ma za zadanie przekazać wiedzę zdobytą na wykładach wszystkim klubowiczom, tak by ci z pełną znajomością tematu przystąpili do realizacji zadania. Tym razem będzie to wykonanie budowli („hotelu”) dla pszczół, trzmieli i innych owadów, wykorzystując odpady i materiały naturalne: suche kamienie, stare kafle, cegły, drewno, pnie, gałęzie, słoma, glina, suche liście, patyki i kora w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.