"Mistrzowie Kodowania"W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania" objętego patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Program ma na celu popularyzację nauki programowania w polskich szkołach i prowadzony jest ze środków Samsung Electronics Polska w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji".
Dzięki udziale w programie nasi uczniowie uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, który pozwala zrozumieć zasady rządzące programowaniem oraz rozwijać myślenie analityczne i kreatywne. Programowanie w języku Scratch sprawia uczniom wiele radości i przyjemności. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają im tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. Ogromną zaletą programowania w tym języku jest fakt, iż uczniowie natychmiast widzą efekty swojej pracy. Utrzymuje to ich uwagę i motywuje do dalszego zgłębiania tajników programowania.
W grudniu 2014r. nasi gimnazjaliści zaangażowali się w zorganizowaną akcję wspólnego tworzenia multimedialnych kartek bożonarodzeniowych, które publikowali na stronie internetowej http://scratch.mit.edu/studios/693412/. Za udział w akcji otrzymali od organizatorów drobne upominki. Te i inne projekty naszych uczniów można obejrzeć na stronie http://scratch.mit.edu/studios/702098/.1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 rsgallery lightboxby VisualLightBox.com v6.1