I miejsce w etapie powiatowym, I miejsce w etapie wojewódzkim i wyróżnienie na etapie ogólnopolskim w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki” – Aleksandra Gil, kl. VIa

W odpowiedzi na ogłoszony w marcu przez KRUS konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to nie pluszaki”, uczniowie szkoły podstawowej wykonywali prace nawiązujące do tematu.

Pod koniec maja otrzymaliśmy informację, że na etapie powiatowym I miejsce zajęła Aleksandra Gil, uczennica klasy VIa. Ola otrzymała nagrody rzeczowe, które w szkole wręczyli jej w obecności rówieśników przedstawiciele KRUS. Jak się okazało, na etapie wojewódzkim praca Oli zajęła również I miejsce i tym samym zakwalifikowana została do etapu ogólnopolskiego. Tam, zdobyła wyróżnienie.

16 czerwca, Ola wraz z rodzicami, wzięła udział w uroczystej gali finałowej konkursu, która odbywała się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiciele władz, w tym Podsekretarz Stanu Tadeusz Nalewajk, pan Artur Brzóska, Prezes KRUS-u, podsumowali konkurs i nagrodzili laureatów pięknymi nagrodami rzeczowymi. Zorganizowano dla wszystkich wycieczkę po Sejmie, a po południu laureaci wzięli udział w ciekawych warsztatach zorganizowanych w firmie Bayer. 

23 czerwca odbyła się gala wojewódzka konkursu, na którą Ola pojechała z rodzicami i wicedyrektorem szkoły Marianem Wikierą. Tu kolejny raz otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przedstawiciele KRUS Oddział Kielce podsumowali etap wojewódzki, a obecni na podsumowaniu konkursu mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oli serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!


fotorelacja