Wycieczka klas piątych do Ojcowa

29 maja 2015 r. uczniowie klasy klas piątych i kilkoro uczniów z klasy IV b i VI b wyjechali na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego.

Słoneczna w tym dniu pogoda sprzyjała wędrówce wzdłuż malowniczej doliny Prądnika. Uczniowie mieli okazję podziwiać nie­zwy­kłe bo­gac­two atrakcji geo­lo­gicz­nych i przy­rod­ni­czych. Zachwycali się niesamowitymi formami skalnymi i jaskiniami. Odpoczęli przy obleganym w tym dniu przez zwiedzających Strumyk Miłości. Zwiedzili ruiny Zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie, zobaczyli późnorenesansowy Zamek w Pieskowej Skale. Niezapomnianych wrażeń dostarczyło zwiedzanie Jaskini Ciemnej, gdzie w świetle świeczek rozdawanych przez przewodnika dzieci mogły obserwować nietoperze.

W Centrum Edukacyjno-Muzealnym uczniowie obejrzeli film 3D o historii powstania Ojcowskiego Parku Narodowego. Na koniec pieszej wędrówki nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia przy charakterystycznej Maczudze Herkulesa.

W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się na posiłek Mc Donaldzie w Olkuszu.

Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu pełniły panie: Justyna Maliborska, Justyna Soja-Sadowska, Katarzyna Bereszyńska i pan Paweł Milcarek.

FOTORELACJA