Spotkanie uczniów z Panią Marzeną Czapelską z Komendy Powiatowej Policji w Końskich w ramach Projektu „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze”

„Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze” pod takim hasłem 12 kwietnia odbyło się w naszej szkole spotkanie ze st. asp. Marzeną Czapelską z KPP w Końskich. Wzięli w nim udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy wysłuchali prelekcji policjantki na temat bezpiecznego korzystania z sieci, a także zagrożeń związanych z Internetem i innymi nowoczesnymi środkami komunikowania się.

Pani Czapelska omówiła zasady bezpieczeństwa i ograniczonego zaufania przy komunikowaniu się na portalach społecznościowych, wyjaśniła słuchaczom, co to jest cyberprzemoc i cyberprzestępczość, a także wyświetliła filmy profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w sieci. Przypomniała o konsekwencjach prawnych wynikających z zamieszczanie w sieci treści obraźliwych lub bez zgody osób których one dotyczą. Rozmawiała z uczniami również o tym, że Internet to nie tylko zagrożenia, ale narzędzie, które ma wiele praktycznych zastosowań.


fotorelacja