Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

23 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego. Ten wyczekiwany przez wszystkich dzień, był okazją do podsumowania pracy uczniów, ich sukcesów i dokonań w różnych dziedzinach w mijającym roku  szkolnym.

O godz. 8.00 rok szkolny pożegnali uczniowie szkoły podstawowej. Wszyscy, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 otrzymali z rąk dyrektora i wychowawców nagrody książkowe. Nagrodzono również tych, którzy wykazali się aktywną działalnością w dziedzinie sportu lub w organizacjach szkolnych. Uroczystość zakończyła się występem muzycznym Mai Kos. Obecnym uczniom, rodzicom i dziadkom dyrektor życzył udanych, słonecznych wakacji.

W gimnazjum uroczystość rozpoczęła się o godz. 9.30 programem artystycznym przygotowanym przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem pani Lilianny Saik i Anety Karbownik, w którym młodzież, w sposób humorystyczny, przedstawiła posiedzenie rady pedagogicznej poświęconej uczniom klas trzecich naszej szkoły. Wśród granych przez uczniów pedagogów, siedzący w auli szkolnej nauczyciele, szybko rozpoznali swoich odpowiedników.

Druga część programu artystycznego to gala, w czasie której nagradzano medalami uczniów w różnych kategoriach.

Zwycięzcami zostali:

Szkolny Macho - Paweł Grochala,

Super Girl - Katarzyna Pluta

Szkolny Imprezowicz - Anna Kołodziejczyk

Miss Selfie - Wiktoria Karbownik

Król Facebooka - Tomasz Karasiński

Nieokiełznany Zgrywus - Bartłomiej Karpeta

Niestrudzony Gaduła - Jakub Grot

Mistrz Parkietu - Natalia Kucharska

Sympatyczny Prymus - Milena Kupisińska

Po zakończeniu części artystycznej, dyrektorzy szkoły, pan Czesław Staciwa i pan Paweł Milcarek wraz z wychowawcami, wręczyli nagrody najlepszym uczniom klas III i listy gratulacyjne ich rodzicom. Nagrody otrzymali również uczniowie młodszych klas.

 

Wręczanie Statuetek Złotego Orła

W czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, po raz pierwszy w naszej szkole zostały przyznane uczniom klas trzecich Gimnazjum Statuetki Złotego Orła.

Kapituła tej nagrody, w skład której wchodzili wychowawcy klas trzecich: pani Justyna Dziuba, pani Beata Nowak, pan Paweł Grot i pan Robert Krakowiak, dyrektor Czesław Staciwa i przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły, pani Katarzyna Tusińska, nominowała do Statuetek w sumie kilkunastu uczniów biorąc pod uwagę ich wyniki w nauce, zachowaniu, dokonania i osiągnięcia w różnych dziedzinach.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

„Szkolny Geniusz” - Wioletta Karasińska

„Primus Inter Pares” - Izabela Ferensztajn

„Twórcze Pasje” - Karolina Kozielska

„Młody Patriota” - Wiktoria Karbownik

„Człowiek dla człowieka”- Wiktoria Kos

„Wybitny Sportowiec” - Aleksandra Wcisło

Kapituła przyznała również dwie statuetki  „Honorowego Złotego Orła”. Otrzymali je żołnierze Armii Krajowej, przyjaciele szkoły, kpt. Franciszek Telecki i kpt. Jerzy Łabętowicz.

Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, by odebrać upragnione świadectwa szkolne.

Życzymy wszystkim wymarzonych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!


fotorelacja