W związku z jubileuszem 20-lecia istnienia i działalności Ruchu 4H w woj. świętokrzyskim ogłoszone zostały dwa konkursy. Jeden polegał na zaprojektowaniu koszulki, która byłaby charakterystyczna dla danego klubu, drugi na zaprojektowaniu logo dla Świętokrzyskiego Ruchu 4H.

17 października, w Sali Lustrzanej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, odbyła się uroczysta gala, w czasie której ogłoszono wyniki konkursów. Komisja konkursowa przyznała nam I miejsce za wykonaną przez nas koszulkę.

 W gali uczestniczyło wiele osób związanych z klubami czterolistnej koniczyny: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek, była dyrektor Fundacji HPI w Polsce Katarzyna Malec, była koordynator programów HPI w Polsce Katarzyna Lubczyńska-Saffel, była Prezes Fundacji Edukacyjnej 4H w Polsce Katarzyna Boczek,  profesorowie z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Kazimierz Wiech i Józef Kania. dyrektor ŚODR w Modliszewicach Jarosław Mostowski, była koordynator Klubów 4H w woj. Świętokrzyskim Barbara Bubień.

Spotkanie było okazją do wspomnień, obejrzenia zdjęć z dwudziestoletniej historii działań podejmowanych przez klubowiczów i liderów klubów, humorystycznych opowieści z różnych wyjazdów, konkursów przypominanych przez obecnych gości i liderów.

Uroczystość swoimi tanecznymi popisami uświetnił zespół Mażoretki z Krasocina.

 Fotorelacja

Relacja  Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach