Konkurs wiedzy „Wielcy znani i nieznani – Tadeusz Kantor”

T. Kantor urodził się 6 kwietnia 1915 w Wielopolu Skrzyńskim. Zajmował się wieloma dziedzinami sztuki, a ta towarzyszyła mu do końca. Zmarł nagle po skończeniu próby spektaklu „Dziś są moje urodziny” 8 grudnia 1990 w Krakowie.

Rok 2015 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Tadeusza Kantora – 6 kwietnia obchodziliśmy 100. rocznicę jego urodzin. W ramach popularyzacji wiedzy o Kantorze i jego twórczości odbyła się seria wydarzeń na całym świecie. Włączyliśmy się w te akcje przeprowadzając konkurs „Wielcy znani i nieznani – Tadeusz Kantor” skierowany do uczniów klas IV – VI SP i klas I – III gimnazjum (organizatorem konkursu była p. Justyna Soja-Sadowska).

10 grudnia 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum musieli wykazać się znajomością twórczości artysty (malarstwa, asamblaży, sztuk teatralnych, scenografii) i faktów z jego życia. Test, który pisali, składał się z 27 pytań, uczniowie mogli zdobyć z niego 41 pkt. Konkurs rozstrzygnięto 21 grudnia, a dzień później zostały wręczone nagrody zwycięzcom.

Prace zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

1. klasy IV – VI SP

2. klasy I – III gimnazjum

W grupie uczniów klas IV – VI SP laureatami zostali:

I miejsce – Kacper Styś, kl. 6a – 37 pkt.

II miejsce – Weronika Dębowska, kl. 6a – 34 pkt.

III miejsce – Maria Świercz, kl. 6a – 31 pkt.

W grupie uczniów klas I – III gimnazjum laureatkami zostały: 

Julia Wąsik, kl. 1c – 39 pkt.

Wiktoria Czabator, kl. 3a – 34 pkt.

Patrycja Zamachowska, kl. 1a – 23 pkt.

Laureaci nagrodzeni zostali dyplomami i nagrodami książkowymi. Gratulujemy!