AKADEMIA Z OKAZJI  97 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 97. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego przez zgromadzoną w auli młodzież. Następnie uczniowie Gimnazjum zaprezentowali program artystyczny, w którym poprzez recytowane wiersze, opowieści „dziadków”, prezentacje multimedialną i pieśni, opowiedzieli polską drogę do niepodległości. W akademii wzięli udział: w-ce Burmistrz Krzysztof Jasiński i przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Końskich.

W tym dniu, tradycyjnie już pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum.

Gratulacje od wiceburmistrza, dyrektora szkoły i kpt. Jerzego Łabętowicza przyjęły również dwie uczennice kl. IIc: Karolina Stolarczyk i Wiktoria Jakubowska, które zajęły I i III miejsce w ogólnopolskim konkursie „Niepodległa, Tradycja w zderzeniu ze współczesnością”.

Program artystyczny wraz z uczniami przygotowały panie: Ewa Dobromirska, Ewelina Długosz i Anna Milczarz. O oprawę muzyczną zadbała p. Aneta Karbownik, o stronę plastyczną – p. Justyna Soja-Sadowska.fotorelacja