We wrześniu uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. J. Soi-Sadowskiej, przygotowywali prace do ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Granice rzeczywistości” organizowanego w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2015. Zadaniem konkursowym było opracowanie i wykonanie indywidualnie fotografii związanej z hasłem konkursu. Jego interpretacja była dowolna. Mogło ono być związane z granicą pomiędzy czymkolwiek – dowolnymi elementami realnych i nierealnych przestrzeni. Każdy uczestnik mógł przedstawić do konkursu maksymalnie trzy pojedyncze fotografie lub trzy spójne cykle po maksymalnie trzy fotografie w każdym.

Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród miało miejsce 31 października podczas Festiwalu Fotografii Białystok Interphoto 2015 na wystawie, na której zostały zaprezentowane wyróżnione prace.

Bardzo miłą informacją był werdykt jury konkursowego, które w kategorii Gimnazja postanowiło przyznać I miejsce uczennicy naszej szkoły – Karolinie Kozielskiej. Karolina zgłosiła do konkursu trzy fotografie, za dwie z nich: „W pułapce rzeczywistości” i „Zagubione granice” otrzymała nagrodę.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!