Na przełomie września i października realizowany był przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach I etap konkursu fotograficznego „Piękno ukryte w szkle”. Konkurs miał charakter otwarty, nie było ograniczeń wiekowych wśród autorów prac. Patronatem objęli konkurs: TVP Kielce, „Echo Dnia”, Portal Informacji Kulturalnej województwa świętokrzyskiego.

Celem konkursu było zmierzenie się z trudną materią – szkłem. Jak napisali w regulaminie organizatorzy: „Szkło wymaga od fotografika wyjątkowej kreatywności i umiejętności „ożywiania” przedmiotów i nadawania im w pracach nowych znaczeń”.

Konkurs przebiegał dwuetapowo: w pierwszym etapie uczestnicy mieli za zadanie zrobienie fotografii z użyciem dowolnych przedmiotów szklanych.

Na podstawie nadesłanych prac, jury w składzie: Andrzej Borys – artysta fotografik, Jarosław Machnicki – dyrektor WDK i Małgorzata Kaczmarek – główny instruktor w Dziale Promocji i Organizacji Imprez WDK, wyłoniło 6 zwycięzców, autorów najlepszych fotografii. Jednocześnie zostali oni zakwalifikowani do drugiego etapu. Znaleźli się wśród nich uczniowie naszego Gimnazjum: Klaudia Kosmal i Mateusz Walkiewicz.

Gratulujemy!

informacje na temat konkursu : link

 

Wyjazd do huty szkła w Krzywołęczu w ramach II etapu konkursu „Piękno ukryte w szkle”

 

Laureaci I etapu konkursu: Klaudia Kosmal i Mateusz Walkiewicz, otrzymali możliwość wyjazdu plenerowego do Huty Szkła Glassworks – Wrześniak i tam wykonania zdjęć. Wyjazd miał miejsce 14 listopada, uczniowie uczestniczyli w nim wraz opiekunem, p. J. Soją-Sadowską. Mieli okazję zapoznać się z etapami produkcji szkła białego, obejrzeć wzorcownię huty i wykonywane przez firmę przedmioty. Wykonali zestawy fotografii dokumentujące cykl produkcyjny szkła. Otrzymali również produkty firmy Glassworks – Wrześniak. Po powrocie mieli za zadanie wykonać zdjęcia z otrzymanym przedmiotem (przedmiotami) aranżując przestrzeń tak, by nawiązywała klimatem do wylosowanego miesiąca, gdyż wybrane przez jury II etapu prace mają trafić do kalendarza na przyszły rok.

 Fotorelacja z II etapu