Państwowy Instytut Geologiczny
KIELCE
19 maj 2016:


Podsumowanie 

XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego pod hasłem:

„Rzeźbiarze powierzchni Ziemi”


fotorelacja

        

W dniu 19 maja 2016 r. w Oddziale Świętokrzyskim Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego w Kielcach odbyły się uroczystości półfinałowe XVII edycji konkursu geologiczno-środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem „Ziemia w okowach lodu". Łącznie na konkurs nadesłano 522 prac z 88 szkół z województw świętokrzyskiego i łódzkiego. (419 prac plastycznych oraz 103 prace pisemne  w tym 75 na poziomie gimnazjalnym i 28 na poziomie ponadgimnazjalnym).

Prace plastyczne wykonywane przez uczniów szkół podstawowych cechowała pomysłowość i różnorodność w zakresie stosowanych technik i przedstawienia tematu „Ziemia w okowach lodu”. Laureaci wyłonieni na poziomie gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym na podstawie ocenionych prac pisemnych na jeden z wybranych tematów, napisali test wiedzy geologicznej. Łączna ilość punktów uzyskanych z pracy i testu decydowała o zajętym miejscu lub wyróżnieniu.

Po teście wiedzy geologicznej dla uczestników przewidziano prelekcję połączoną ze zwiedzaniem muzeum geologicznego w Oddziale Świętokrzyskim PIG-PIB.

na podstawie https://www.pgi.gov.pl/kielce

Naszą szkołę w półfinale konkursu reprezentowały trzy uczennice szkoły podstawowej: Maja Sękowska z kl. V a, która zdobyła II miejsce, Weronika Dębowska z kl. VI a, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Hydrogeotechnikę Sp. zo.o. i Kamila Strychalska z kl. VI a nagrodzona przez Pracowników PIG-PIB w Kielcach. Gimnazjum reprezentowali Mateusz Walkiewicz z kl. I c, który zajął miejsce III i Jakub Jakubowski z kl. I c, który zdobył wyróżnienie.

Uczniowie otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: p. Justyna Soja-Sadowska i p. Paweł Grot.