Kiermasz ciast i ozdób świątecznych

 

W dniach 19 – 20 grudnia zorganizowany został w naszej szkole kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Inicjatorem przedsięwzięcia była p. Iwona Brzezińska, koordynator Programu „Stypendia Świętego Mikołaja” w naszej szkole. W akcję zaangażowała również p. Justynę Soję-Sadowską, która z uczniami przygotowała różnorodne ozdoby świąteczne.

Bardzo aktywnie w przygotowanie tego wydarzenia włączyli się zarówno uczniowie klas 4-6, jak i rodzice, którzy przygotowali przepyszne ciasta i ciasteczka. Wszystkich można było skosztować za symboliczną opłatą. Wolontariusze z poszczególnych klas przez dwa dni sprzedawali słodkości i ozdoby.

Środki zebrane w tym czasie, przeznaczone zostaną na stypendia św. Mikołaja dla uczniów Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli w przyszłym roku szkolnym.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły, zebrano 1801 zł 29 gr. Ponadto, do każdych zebranych 500 zł, Fundacja św. Mikołaja dołoży kolejne 250 zł. Pieniądze te trafią do uczniów zdolnych, zaangażowanych społecznie, których sytuacja finansowa blokuje rozwijanie talentów.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu.

fotorelacja