Julia Wąsik z Gimnazjum w Stadnickiej Woli  zajęła I miejsce w V Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim “Spotkanie ze Słowem”

Już po raz piąty na Wzgórzu Zamkowym, w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski “Spotkanie ze Słowem”. Konkurs ma na celu popularyzację literatury polskiej, dbanie o kulturę języka, kultywowanie i propagowanie piękna mowy ojczystej, a patronują mu: Wojciech Lubawski Prezydent Miasta Kielce oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. 

Przez dwa dni jurorzy wysłuchali 75 uczestników. Pierwszego dnia, 3 kwietnia, na scenie OMPiO występowali recytatorzy z gimnazjów, a 4 kwietnia swoje umiejętności prezentowali  uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników przygotował jeden utwór poetycki i fragment prozy z literatury polskiej. W kategorii gimnazjów I miejsce zajęła Julia Wąsik, uczennica klasy drugiej Gimnazjum im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli. Młoda artystka zaprezentowała wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Autoportret” oraz fragment młodzieżowej  powieści blogowej Marty Fox pt. „Paulina w orbicie kotów”.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Agata Sobota, Hanna Świętnicka i Zdzisław Reczyński - aktorzy Teatru Kubuś w Kielcach i Mirosław Bieliński oraz Marcin Brykczyński - aktorzy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Opiekunem Julii jest Lilianna Saik nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum w Stadnickiej Woli 

                     

 Fotorelacja