Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli wyróżniona podczas gali

„Solidarna Szkoła 2016” w Warszawie

 

6 grudnia w Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Solidarna Szkoła 2016” pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP – Agaty Kornhauser-Dudy, podczas której Fundacja Świętego Mikołaja wyróżniła szkoły, biorące udział w programie stypendialnym, za zgromadzenie największej ilości środków na stypendia dla uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności.

Podczas gali zostali ogłoszeni laureaci w czterech kategoriach. Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli została uhonorowana wyróżnieniem, zdobywając trzecie miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców. Nagrodę mieli zaszczyt odebrać: dyrektor szkoły Czesław Staciwa, koordynator programu w szkole Iwona Brzezińska wraz z wolontariuszami Martą Sotą, Weroniką Piskrzyńską, Filipem Świerczem i Mikołajem Mularczykiem. Krótka relacja filmowa z gali jest dostępna pod linkiem

https://www.facebook.com/FundacjaSwietegoMikolaja/videos/vb.181547798632/10154813097283633/?type=2&theater

Od lutego do września bieżącego roku w Zespole Szkół w Stadnickiej Woli w ramach programu Stypendia Świętego Mikołaja organizowane były przez koordynator przy współpracy z uczniami zbiórki pieniędzy wśród społeczności lokalnej. Część pieniędzy przekazana przez darczyńców pochodzi z 1% podatku. Zebrane w ten sposób fundusze pozwoliły na przyznanie na rok szkolny 2016/2017 stypendiów czterem uczniom tej szkoły w wysokości z przedziału 100-200 zł miesięcznie. Pieniądze te dają uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację w wybranej dziedzinie oraz spełnianie własnych marzeń.

Już teraz zapraszamy wszystkich darczyńców do uczestnictwa w kolejnej edycji „Solidarnej Szkoły”. Środki na stypendia można przekazać biorąc udział w akcjach organizowanych przez szkołę lub dokonując samodzielnie wpłaty na konta Szkoły Podstawowej lub Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Informacje o indywidualnych kontach szkół są dostępne na stronie fundacji stypendia.mikolaj.org.pl wchodząc w zakładkę Znajdź szkołę. Można również oddać na stypendia 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS Fundacji – 0000126602 oraz w celu szczegółowym nazwę szkoły, czyli Szkoła Podstawowa im. AK w Stadnickiej Woli lub Gimnazjum im. AK w Stadnickiej Woli. Z góry dziękujemy za każdą złotówkę oddaną na naszych stypendystów.


fotorelacja