II miejsce w powiatowym konkursie „Bezpieczeństwo na 5” – drużyna w składzie: Aleksandra Gardulska, Maja Joachimiak, Krzysztof Frączyk, kl. 5a

26 października w Szkole Podstawowej w Radoszycach odbyła się XI edycja konkursu pod hasłem „Bezpieczeństwo na 5”. Konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów klas piątych, w związku z czym, właśnie spośród piątoklasistów została wyłoniona drużyna reprezentująca naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Znaleźli się w niej: Ola Gardulska, Maja Joachimiak (kapitan zespołu) i Krzyś Frączyk z kl. 5b. Opiekunem grupy była p. Justyna Soja-Sadowska.

Do konkursu przystąpiło 24 zespoły z powiatu koneckiego. Wśród jury i zaproszonych gości obecni byli m.in. członek Zarządu Rady Powiatu - Dorota Duda, Wójt Gminy Radoszyce p. Michał Pękala, Ewelina Ptak – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Radoszycach, podinsp. Jarek Długosz - Komendant Komisariatu Policji w Radoszycach oraz ratownik medyczny – Marcin Pytlos. Całość konkursu poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek wraz ze st. asp. Marcinem Wąsikiem, asp. Łukaszem Morką, sierż. szt. Sylwią Soboń oraz st. sierż. Moniką Zamachowską.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.00. Uczniowie rozwiązywali testy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, gospodarstwie rolnym, własnego, pierwszej pomocy). Kolejną konkurencją (praktyczną) było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecim zadaniem ocenianym przez komisję była praca pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. W czasie, kiedy komisja podsumowywała zmagania konkursowe, uczestnicy wzięli udział w pokazie przygotowanym przez strażaków oraz grach i zabawach na hali sportowej. Otrzymały również słodki poczęstunek.

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w tym konkursie. Dlatego też ogromnie miłym zaskoczeniem była informacja, iż nasza drużyna zajęła ostatecznie drugie miejsce. Dzieci otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody rzeczowe i puchary. 

FOTORELACJA