V edycja konkursu fotograficznego:

ZANURZENI W PRZYRODZIE 2008

    Przed wakacjami Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie ogłosiła kolejną edycję konkursu pod hasłem „Zanurzeni w przyrodzie”, który objął zasięgiem powiat konecki. W tym roku, po raz pierwszy członkowie naszego klubu zdecydowali się przystąpić do fotograficznych zmagań. Jeszcze na ostatnich spotkaniach przed wakacjami dokonali wstępnej selekcji swoich zdjęć. We wrześniu zestawy kompozycji odpowiadające tematowi konkursu zostały uzupełnione o wakacyjne kadry. Ostatecznie ośmiu klubowiczów (z kl IIe: Jarosław Godlewski i Artur Kwapis; z kl.IId Anna Król, Patrycja Panek, Iza Kaczmarczyk, i Ola KuletaKatarzyna Kos oraz Aneta Głuszek z kl.IIb) oddało po 10 fotografii do oceny jury. W październiku podsumowano konkurs. Jak się okazało, siedmioosobowa komisja wysoko oceniła prace naszych młodych fotografów. To właśnie im przyznano dwa pierwsze miejsca w kategorii GIMNAZJA.
I miejsce zdobył uczeń klasy II e Artur Kwapis,
II miejsce– uczennica klasy II d Katarzyna Kos.

 fot. archiwum B.P.M.I.G Końskie 

Gratulujemy im sukcesu. Mamy również nadzieję, że aparaty fotograficzne, które otrzymali w nagrodę, pomogą w zatrzymaniu wielu ulotnych chwil i zjawisk w przyrodzie, przyczynią się do powstania nowych ciekawych kompozycji, a być może zdobywania laurów w kolejnych edycjach konkursu.

Z tradycyjnym już  fotograficznym pozdrowieniem:
Opiekunowie :-)

Wszystkie nagrodzone i zakwalifikowane do wystawy prace mozna oglądać, do dnia 30 czerwca 2009 w galerii ARSLIBRIS zlokalizowanej przy Bibliotece Publicznej w Końskich.

Artykuły na temat konkursu: 
1."Echo Dnia
2. Strona Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie
 3."Gazeta Konecka"