Aktualności


Kolejne spotkanie z muzykami Filharmonii
w naszym przedzkolu

W poniedziałek, 08.01.2018 r., w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. Tym razem zaprezentowali oni muzykę kompozytorów takich jak: Ludwig van Beethoven, Johann Strauss i jego przyjaciele. Reprezentowali instrumenty muzyczne, m.in. waltornię i flet. W czasie granych utworow angażowali dzieci w działania muzyczne. Spotkanie z muzykami było świetną zabawą i sprawiło przedszkolakom wiele radości. 


Spotkanie wigilijne w grupie "Sówki"

W czwartek, 21 grudnia 2017 r., w grupie "Sówki" zapanował świąteczny nastrój. Maluchy wzięły udział w spotkaniu wigilijnym. Eleganckie stroje, pięknie udekorowane stoły pokryte białymi obrusami, pyszności przygotowane na tę okazję, kolędy i piosenki świąteczne, które słychać było w sali - to elementy tej niezwykłej atmosfery, jaka panowała w tym dniu. Jak każde wigilijne spotkanie, również to u "Sówek" rozpoczęło się wspólnym dzieleniem opłatkiem i składaniem życzeń. Pod choinką znalazło się miejsce na prezenty. Każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę z bożonarodzeniowymi ilustracjami. 
Świątecznie u "Zerowiaczków"

"Święta, święta, dobry wspólny czas, 
wielka radość niech połączy nas". 

Wielka radość połączyła dziś "Zerowiaczków" i ich rodziców na wspólnej wigilii. Zanim jednak doszło do tej radosnej chwili, dzieci ubrały choinkę w kolorowe bombki, lampeczki, zrobiły łańcuchy z kolorowej bibuły i nimi udekorowały salę, przygotowały też zaproszenie dla swoich bliskich na uroczyste spotkanie. 

"Cudownych rodziców mam"... Zgodnie ze słowami piosenki, cudowni rodzice "Zerowiaczków", są o każdej porze tam, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Tym razem włączyli się z ogromnym zaangażowaniem w przygotowanie klasowej uroczystości  i w niej uczestniczyli. DZIĘKUJEMY IM ZA TO. 20 grudnia 2017 r. byli razem ze swoimi dziećmi i cieszyli się wspólnie stworzoną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. "Zerowiaczki" śpiewały kolędy, recytowały wiersze, połamały się opłatkiem i zasiadły do wspólnego stołu ze swoimi bliskimi. Franio Galas przeczytał fragment Pisma Św.
Na świątecznej uroczystości obecny był pan dyrektor Czesław Staciwa,  który również połamał się z dziećmi opłatkiem, złożył im i ich rodzicom życzenia świąteczne. Do nich dołączyła się pani Małgosia, dziękując rodzicom za obecność, za chęć poświecenia tej bezcennej chwili swoim dzieciom. Radość rodziców z postawy dzieci była ogromna, niektórzy z nich uronili łezkę i mocno wyściskali swoje pociechy. Wszyscy poczuli ciepełko  w serduszkach.  
"ZEROWIACZKI" Z PANIĄ MAŁGOSIĄ WSZYSTKIM ŻYCZĄ WESOŁYCH ŚWIĄT.Zielony gość w grupie "Jeżyki"

„Wczoraj rosłaś na polanie,
dzisiaj przyszłaś do nas,
jakie miłe to spotkanie choinko zielona….”

 Już grudzień, a jak grudzień to i święta. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym. Dzieci w grupie „Jeżyki” czekały na ten moment od dawna. Przygotowywały ozdoby, poznawały tradycje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W dniu dzisiejszym 15 grudnia 2017r. nasze przedszkolaki przypominały sobie tradycje ozdabiania świątecznego drzewka. Dzieci  ubierały choinkę, którą podarował im zaprzyjaźniony leśniczy pan Piotr. On również z okazji Mikołaja, jak co roku, obdarował wszystkie dzieci z przedszkola słodkim upominkiem. Przedszkolaki  z wielkim zapałem zabrały się do ubierania zielonego drzewka, zawieszały bombki, łańcuchy, kolorowe światełka. Choinka wygląda prześlicznie. Mnóstwo było radości wśród dzieci, w grupie zrobiło się świątecznie, kolorowo i bajkowo. Przedszkolaki wykonały również prace plastyczne - choinki wyklejone zielonym igliwiem i ozdobiły je kolorowymi gwiazdkami. Na koniec wraz z panią Elą zaśpiewały piosenkę „Ubierzemy dziś choinkę w kolorowe bombki”.
"Sówki" i "Jeżyki" przygotowują się
do Świąt Bożego Narodzenia

W dniach 13 - 15 grudnia 2017 r. nasze maluszki z grup "Sówki" i "Jeżyki" pod opieką pań, rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Podczas wspólnych zajęć w szkolnej stołówce, dzieciaczki robiły i piekły pachnące korzenne pierniczki o różnych kształtach. W salach przedszkolnych natomiast, dekorowały je kolorowym lukrem i posypywały różnobarwnymi słodziutkimi dekoracjami. Przy okazji, oczywiście trochę podjadały wykonywanych przez siebie pyszności.

Zgodnie z lubianą przez wszystkich tradycją, dzieci z grupy "Sówki" ubierały  choinkę w swojej sali. Przybrały ją w barwne bombeczki, łańcuchy, lampki i ręcznie klejone papierowe ozdoby. Teraz, przy świetle choinkowych światełek, będzie się na święta czekało wyjątkowo miło.


"Świąteczne bajanie"-
koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej      
   

13 grudnia 2017 r. w naszym przedszkolu dzieciaczki z grup: "Sówki", "Jeżyki", "Zerowiaczki" i zaproszeni przez nich starsi koledzy z pierwszej klasy, brali udział w niezwykłym koncercie muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej. W atmosferze zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia, wysłuchali pieknych melodii, wspólnie śpiewali kolędy przy akompaniamencie instrumentów: oboju, skrzypiec i pianina. Dzieci bawiły się przy słuchanej na żywo  muzyce,  trafnie odpowiadały  na pytania pani Agnieszki. Ciepły głos prowadzącej, muzyka Piotra Czajkowskiego z baletu "Dziadek Do Orzechów", wprowadziły dzieci i panie w ciepły, jakże rodzinny klimat zbliżającej się wigilii. Koncert zakończył się złożeniem życzeń zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Powiało domowym ciepełkiem...
Mikołajki u "Zerowiaczków"

6 grudnia 2017 r. "Zerowiaczki" z wielką radością przywitały w swojej sali Mikołaja. Była wspólna zabawa, śpiew piosenek specjalnie dedykowanych gościowi, były obietnice dotrzymywania zawartych na początku roku umów dotyczących funkcjonowania w grupie i zaproszenie do odwiedzin za rok. Natalia Śliwak częstowała upieczonymi przez siebie pierniczkami  i z wielkim przejęciem mówiła do Mikołaja wierszem. Dzieci pochwaliły się Mikołajowi, jak dużo pieniążków uzbierały w ramach akcji "Góra Grosza".      

Natomiast w czwartek, 7 grudnia, jak co roku w naszej szkole, w hali sportowej odbył się "Mikołajkowy Turniej Gier i Zabaw" dla uczniów  szkół podstawowych. Była to jubileuszowa bo, piętnasta impreza, podczas  której obecny był Burmistrz Końskich, pan  Krzysztof Obratański. Nagrodził najbardziej zaangażowanych w organizowanie zawodów nauczycieli, wśród któych znaleźli się również nauczyciele wychowania fizycznego naszej szkoły. "Zerowiaczki" pod kierunkiem pani Małgosi uświetniły imprezę tańcem nazwanym "Sałatka Owocowa" i zostały nagrodzone wielkimi brawami. Po powrocie do swojej sali, miały niecodziennych gości. Odwiedził dzieci Burmistrz Krzysztof Obratański, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek i Dyrektor naszej szkoły Czesław Staciwa. Było bardzo miło słyszeć  z ust Pana Burmistrza wiele pochwał i podziękowań za piekny taniec. Dzieci dostały prezent - wielki kosz słodyczy. BARDZO DZIĘKUJEMY.  


Mikołaj z wizytą u "Sówek" i "Jeżyków"

6 grudnia 2017 r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Z ogromną ciekawością, lekką niepewnością, ale z uśmiechem, powitały go u siebie "Sówki" i "Jeżyki". Wszystkie dzieciaczki w tym wyjątkowym dniu były ubrane w czerwone mikołajowe czapeczki. W obecności pań wychowawczyń, odpowiadały na pytania Mikołaja. On zaś, na koniec wizyty, wręczył wszystkim grzecznym dzieciom upominki. Kolejny spektakl teatralny w naszym przedszkolu

4 grudnia 2017 r. nasze przedszkolaczki miały kolejną okazję, by stać się widzami w teatrze. W auli szkolnej, w świetle reflektorów, przy barwnej scenografii, oglądały spektakl zatutułowany "Bajka o dzielnym Szewczyku" wystawiany przez Katolicki Teatr z Krakowa. Dla dzieci kontakt z "żywą" sztuką to zawsze ogromne przeżycie i nawet najbardziej znane historie ogląda się w takiej sytuacji z ogromnym zainteresowaniem. Grę aktorów dzieciaki nagrodziły gromkimi brawami. Spektakl oglądały również dzieci z innych szkół, między innymi z Wilczkowic. To one właśnie wraz ze swoją panią Asią Staciwą odwiedziły "Zerowiaczki" w ich sali.


"Sówki" dbają o zdrowie

Nasze "Sówki" stają się z dnia na dzień bardziej samodzielne. Potrafią już same przygotować sobie przepyszne, zdrowe kanapeczki. Wiedzą, że witamin dostarczają między innymi warzywa, dlatego to one właśnie wylądowały na pieczywie. Uczą sie zasad wspólnego spożywania posiłków, bo w grupie je się przyjemniej. Wiedzą również, że podstawową zasady higieny są zdrowe zęby, dlatego też wspólnie przystępują do ich dokładnego mycia.W kręgu wróżb i przepowiedni - 
Andrzejki u naszych przedszkolaków

30 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu we wszystkich grupach zagościły wróżby i przepowiednie. Tradycja, jaką są Andrzejki, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. To doskonała okazja do wesołej zabawy, to dzień, kiedy zarówno dzieci, jak i dorośli wróżą sobie, przebierają się, tańczą.

Nasze przedszkolaki już od rana nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabaw. Chciały dowiedzieć się, kim zostaną w przyszłości, kto pierwszy stanie na ślubnym kobiercu. U "Zerowiaczków" to Ola i Mateusz pierwsi znajdą według wróżb męża i żonę. W tym dniu towarzyszyły nam wróżby takie jak: rzucanie monetą do wody w celu spełnienia marzeń, odczytywanie ze szklanej kuli, ustawianie butów, przekłuwanie czerwonych serduszek z imionami dziewczynek i chłopców, wróżenie z talerzyków, pod którymi ukryte były rózne przedmioty oznaczające przyszłe zawody.
W przerwach między wróżbami był słodki poczęstunek i tańce. "Zerowiaczki" i pani Małgosia zaprosili do swojej sali "Jeżyki" i "Sówki", bo lepiej przecież bawić się w grupie. Muzyka przyciągnęła również dzieci z pierwszej klasy oraz wyjątkowego gościa - Pana Dyrektora Czesława Staciwę. Pan Dyrektor dotrzymywał kroku bawiącym się dzieciom i podziwiał ich kolorowe stroje. Wszystkie Panie dołożyły wszelkich starań, by zabawa była udana, a dzieciaczki zadowolone i uśmiechnięte. I tak też było.Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

27 listopada 2017 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu urodziny Pluszowego Misia. z tej okazji w auli szkolnej zgromadziło się wielu gości. Przybyły  "Sówki" pod opieką pani Karoliny, Małgosi, Moniki, "Jeżyki" z panią Elą, Agatką i Izą i "Zerowiaczki" z panią Małgosią. Z okazji tak wesołego święta nasze maluchy recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, podrzucały misie na kolorowej chuście animacyjnej, tak, by z niej nie spadły. Odpowiadały na zagadki (oczywiście bez problemu), tańczyły specjalnie dla Misia "Czekoladę", a Wojtuś i Amelka z grupy "Zerowiaczki" odegrali krótką scenkę. Na zakończenie hucznych urodzin na aulę wjechał piękny słodziutki tort. Po głośnym odśpiewaniu "100 lat", wszyscy z apetytem zajadali się wafelkami ze smacznym miodzikiem i kawałkiem tortu. Wodzirejem na tych urodzinach była pani Agatka, której należą się ogromne brawa, bo się na prawdę napracowała! Każdy przedszkolak wykonał sobie pamiątkowe zdjęcie w Misiowej fotobudce i otrzymał dyplom.

Na koniec jeszcze kilka słów o przygotowaniach do tej imprezy. Zaczęły się one już kilka dni wcześniej w przedszkolnych grupach. "Zerowiaczki" na tę okazję wyklejały ogromnego misia z kolorowych bibułek. Odwiedził ich też gość - Marysia Juszczyk, absolwentka grupy "0", która opowiedziałą swoim młodszym kolegom, jak ciężko pracuje ucząc sie w Szkole Muzycznej gry na flecie poprzecznym. Na koniec wizyty dała krótki koncert, zagrała "Polkę" i kolędę "Mizerna, cicha", czym wprawiła "Zerowiaczki" w zachwyt. "Sówki" i "Jeżyki" również przygotowywały się do urodzin. Dwa dni wcześniej wykonały "misiowe" czapeczki, upiekły, przy pomocy niezastąpionej pani Moniki i wychowawczyń, kruche ciasteczka w kształcie Misia, które oczywiście ze smakiem jadły. Obydwie grupy odwiedziły również bibliotekę szkolnę, gdzie pani Ania Gut przybliżyła dzieciom wiedzę o życiu misiów mieszkających na wolności. Następnie przedszkolaczki wykonywały Misie za pomocą różnych technik plastycznych.

21.11.2017 r.

W naszym Przedszkolu, co miesiąc, począwszy od miesiąca grudnia, odbywać się będą koncerty Filharmonii Świętokrzyskiej. Wiemy, że obcowanie z żywą muzyką dostarczy dzieciom wielu pozytywnych doznań i niezastąpionych wrażeń estetycznych, poszerzy wiedzę na temat instrumentów muzycznych oraz rodzajach muzyki. Najbliższy koncert pt. "Świąteczne Bajanie" odbędzie się 13 grudnia, w środę o godz. 8.00 w jednej z sal przedszkolnych.


Nasze "Sówki" i "Jeżyki"  z wizytą u pielęgniarki

W poniedziałek, 20 listopada 2017 r., nasze przedszkolaczki z grup "Sóki" i "Jeżyki" odwiedziły panią pielęgniarkę. Podobnie, jak wcześniej "Zerowiaczki", zapoznały się z miejscem, gdzie zgłaszają się szkolni pacjenci z różnymi dolegliwościami. Dzieci miały okazję poznać wyposażenie gabinetu i wysłuchać opowieści na temat codziennych obowiązków pani pielęgniarki. Wizyta była również doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie zasady higieny osobistej, które wpływają na zdrowie.Jak minął tydzień u "Zerowiaczków"?

Następnego dnia po udanej wycieczce do Kielc, w piątek 10 listopada, Mali Patrioci z grupy "Zerowiaczki" pod okiem pani Małgosi uczcili dzień 11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości. Od samego rana robili biało-czerwone kotyliony, wyklejali mapę Polski biało-czerwonymi sznureczkami. W czasie zajęć poznali postać Józefa Piłsudskiego, dowiedzieli się, jak wyglądała Polska podczas zaborów i jak trudne było życie Polaków w czasie niewoli. Na zakończenie zajęć, dzieci, w uroczystej postawie odśpiewały hymn Polski.
We wtorek, 14 listopada, "Zerowiaczki" brały udział w prelekcji i w wystawie pt. "Skarby mórz i oceanów". Dowiedziały się jak barwne i ciekawe jest życie w głębinach, jakie skarby kryją się pod wodą, poznały faunę i florę mórz i oceanów. Po prelekcji dzieci mogły kupić upominki. 

To, że praca w kuchni nie jest straszna, "Zerowiaczki" udowodniły w tym tygodniu podczas smażenia naleśników w szkolnej kuchni pod czujnym okiem naszej super kuchareczki, pani Ani. Ciasto, przygotowane i usmażone przez małych kucharzy, smakowało wybornie. Już w sali, to Oni, smarowali dżemem i czekoladą upieczone naleśniki, zwijali je misternie, no i smakowali z wielką radością. "Miód-malina", "niebo w gębie", "palce lizać" - takie określenia słychać było przy zajadaniu zerowiaczkowych rarytasów. Naleśniki to nie wszystkie kulinarne dzieła maluchów. Kilka dni wcześniej dzieci same robiły zdrowe, kolorowe jesienne kanapeczki. Nakładały na chleb rzodkieweczkę, pomidora, ogóreczek, papryczki całe stosy, i na koniec ze smakiem pałaszowały swoje pyszności.
Żeby w przedszkolu nie było nudy, a działo się coś ciekawego, dzieci przygotowały w domu własne instrumenty muzyczne. Wykorzystały do tego:  garnki, łyżeczki, grzebienie, butelki z kaszą i grochem i przyniosły do przedszkola. Taka przedszkolna orkiestra przygrywała do jesiennych piosenek śpiewanych przez chór, czyli kolegów z grupy. Radości było co niemiara. Ponieważ dzieci z grupy pani Małgosi wiedzą, że muzyka łagodzi obyczaje, świetnie wykorzystują to na zajęciach z muzyką relaksacyjną. 

Dopełnieniem całego aktywnego tygodnia była obecność dzieci na prezentacji przygotowanej przez panie z KRUS w Końskich pt. "Bezpiecznie w gospodarstwie rolnym i domowym", któa zakończyła się quizem dotyczącym omawianego tematu. Reprezentantami grupy byli Wojtuś Kowalczyk i Franio Galas. Nagrodami były odblaski i słodkości. 
Ufff... pracowity tydzień za "Zerowiaczkami".Spotkanie z leśnikiem w Nadleśnictwie Barycz

Uczmy miłości do przyrody,
uczmy spostrzegać jej piękno, 
cieszyć się nim, podziwiać je
i przestrzegajmy dzieci
by tego piękna nie niszczyły”

H. Zdzitowiecka

W piątek10 listopada 2017 r. nasze przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i grupy "Sówki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Barycz  wraz ze swoimi wchowawczyniami: p. E. Dąbroś, p. K.Rogalską, p.M. Lipnicką i pomocą p. M. Śliwak.

Celem spotkania było:
- zapoznanie dzieci z pracą leśnika,
- zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy,
- kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody,
- pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym,
- uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Leśnicy opowiedzieli o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las. Mówili o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in.: zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Leśnicy zainteresowali dzieci swoimi opowieściami  wykorzystując różne ilustracje, obrazki, eksponaty, naturalne okazy, bajki. Dużą radość sprawiły przedszkolakom  okazy zwierząt.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały kolorowe breloczki, opaski, zakładki przyrodnicze, Miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasi gospodarze na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiedzieli. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym.

Wszyscy gorąco podziękowaliśmy za tak ciekawe spotkanie. Na koniec  dzieci otrzymały słodki poczęstunek i w wyśmienitych nastrojach wróciły do przedszkola.


Wycieczka "Zerowiaczków" do Kielc i Zagnańska

W czwartek, 9 listopada 2017 r., „Zerowiaczki”, zgodnie  z wcześniejszym planem, pod opieką pani Małgosi i z nieocenioną pomocą pani Izy, wybrały się na całodniową eskapadę do Kielc i Zagnańska. Przygotowania trwały miesiąc, rozmowy z rodzicami odnośnie akceptacji pomysłu i z samymi zainteresowanymi „Zerowiaczkami” były merytoryczne i zakończone wyznaczeniem konkretnego terminu. Zbiegł się on z kontynuacją  bajkowej tematyki, poznawaniem, prezentacją postaci z bajek i akcją „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Głównym punktem wycieczki był Teatr „Kubuś”, gdzie  przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Po spektaklu były burzliwe dyskusje: rozmawiano o tym,  czy się podobało, czy dobrze się zakończyło i jaki morał wynika z bajki.
Jak tu być w Kielcach i nie zajrzeć do McDonalda? Wizyta w tym miejscu wywołuje zawsze radość dzieciaków. 

W drodze powrotnej do domciu, pojechali zobaczyć jeden z najstarszych dębów w Polsce - Dąb Bartek. Pytaniom dzieci nie było końca - a dlaczego jest taki podparty? dlaczego ma we wnętrzu inne kawałki kory? ile ma lat? i wiele, wiele innych. „Zerowiaczki” porównały wygląd i wielkość  synka - małego Bartusia i przy nim zatańczyły „Taniec Wygibaniec” na cześć obu „Bartków”. W radosnej atmosferze, z planami na przyszłą wycieczkę i ze śpiewem na ustach  już w autokarze, szczęśliwi i wcale nie zmęczeni wróciliśmy do stęsknionych rodziców.

8.11.2017 r.

 • 27 listopada w naszym Przedszkolu planowany jest Dzień Pluszowego Misia. 
  Dzieci w tym dniu mogą przynieść swoje ulubione zabawki - misie.


Dołączamy do Akcji "Góra Grosza", która trwać będzie od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018 roku.

Jest to już osiemnasta edycja Góry Grosza, akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Zebrane pieniążki przeznaczone są na pomoc poprzez: zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań.

7.11.2017 r.

 • W najbliższy piątek, 10 listopada, nasze "Sówki" i "Jeżyki" planują wycieczkę do Nadleśnictwa Barycz.
  Wyjazd z parkingu przed budynkiem szkoły o godz. 10.00, planowany powrót - godz. 11.30.


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajka wędruje po świecie, dzisiaj do nas zawitała.
Drogie Dzieci dobrze wiecie, że Was bajka pokochała.

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 

W naszym przedszkolu w cudowny, bajkowy świat przenieśliśmy się 6 listopada 2017 r. Hasła, które królowały w tym dniu to: zabawa, uśmiech, moc radości. Dzieci, w barwnych strojach prezentowały swoich ulubionych bohaterów. Mogliśmy zobaczyć na przedszkolnych korytarzach: księżniczki, rycerzy, zwierzątka z bajek, batmanów, spidermanów, koty w butach i wiele innych. Panie wychowawczynie, przebrane w kolorowe stroje,  przygotowały niezwykłe atrakcje. Wszystkie przedszkolaki wzięły udział w zabawach w auli szkolnej: tańcach, wspólnym śpiewaniu piosenek, przeglądzie strojów. Obejrzały prezentację bajkowych postaci przygotowaną przez uczniów klas V. Wzięły udział w konkursie zagadek prowadzonym przez dyrektora Czesława Staciwę, który na tę okazję zamienił się w Czarnoksieżnika z Krainy Oz. Dzieci świetnie radziły sobie z odgadywaniem kolejnych postaci. Wiersze dla przedszkolaków czytali starsi uczniowie i obecna z nami w tym dniu, Naczelnik Wydziału Edukacji, Krystyna Milczarek, ubrana w kwietny wianek i naszyjnik, jak postać z dalekiej, egzotycznej wyspy. Z nieukrywaną tremą, wiersz "Zosia Samosia", czytał Franio Galas z grupy "Zerowiaczki". Poszło mu świetnie, za co wszyscy nagrodzili go gromkimi brawami. W czasie bajkowej dyskoteki doskonale bawił się z nami wicedyrektor Marian Wikiera.

Przedszkolaki, które zaprezentowały stroje na scenie, otrzymały medale "Super znawcy bajek". Dla wszystkich przygotowano słodkie cukierki.

Na zakończenie dnia przedszkolaki tworzyły i kolorowały ilustracje przedstawiające takich bohaterów jak: Kubuś Puchatek, Smerfy, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię.

Wszyscy w tym dniu doskonale się bawili, wyjątkowo czuli się w pięknych strojach, a uśmiech długo towarzyszył dzieciakom. 

CZytanie literatury przez różne osoby było również elementem akcji "Cała Polska czyta dzieciom".


 Wycieczka "Zerowiaczków" do koneckiego parku.

W słoneczny i bardzo kolorowy czwartek, "Zerowiaczki", pod opieką pani Małgosi Wiśniewskiej, wybrały się na wycieczkę do parku miejskiego w Końskich. Spacerując alejkami, podziwiały "złotą polską jesień", rozpoznawały i nazywały drzewa, obserwowały zachowanie ludzi odpoczywających w parku oraz miejsca ważne dla naszego miasta - Egipcjankę, Urząd Miasta, pomnik poległych w czasie wojny harcerzy, Bibliotekę Miejską. Wdrapywały  się na górkę parkową, bawiły w niedawno otwartym Ogródku Jordanowskim. Odwiedziły również swoich rówieśników, kolegów i koleżanki z Przedszkola nr 2. W radosnych zabawach z kolorowymi liśćmi brała  udział pani Iza, która służyła pomocą podczas całej wyprawy. "Zerowiaczki" wróciły do przedszkola szczęśliwe i pełne wrażeń.Jesienne zabawy przedszkolaków z grupy "Sówki".

Ciepłe, słoneczne dni zachęcają do spacerów i zabaw. W czwartek, 19 października, korzystając z pięknej pogody, przedszkolaki z grupy "Sówki", pod opieką pań: Małgosi Lipnickiej i Agaty Bugajskiej, udały się na plac zabaw. Po drodze podziwiały przyrodę złotej jesieni, a na placu zabaw brały udział w różnych formach aktywności ruchowej. Zabawy bardzo im się podobały, wracały do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone.


Dary jesieni w grupie "Jeżyki".

16 października, przedszkolaki z grupy Jeżyki, wybrały się na spacer do ogrodu przedszkolnego w bardzo tajemniczej sprawie. Po co? Zbierały piękne, kolorowe liście. Po powrocie do przedszkola dary jesieni wykorzystaliśmy jako element zabaw ruchowych i tworzywo do prac plastycznych.                                                                                

Dzieci w czasie krótkiej wycieczki poszerzyły swoją wiedzę związaną z nazwami drzew i kolorami jesiennych liści.                                


Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Końskich pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły".

10 października 2017 r. wszystkie nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu z funkcjonariuszami KPP w Końskich. Wcześniej w podobnych zajęciach brały udział tylko "Zerowiaczki". 

Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad policjantów dotyczących tego, jak byc widocznym na drodze, jak bezpiecznie siępo nich poruszać, zarówno pieszo, jak i rowerem. Odpowiadały na pytania zwiazane z tym, jak wygląda ich droga do przedszkola. Dzieci w czasie spotkania były bardzo aktywne, a na zakończenie podziękowały gościom za spotkanie.


"Zerowiaczki" poznają pracę pielęgniarki szkolnej

6 października 2017 r.  "ZEROWIACZKI" w ramach obchodów Zdrowego Tygodnia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch", odwiedziły gabinet pielęgniarki szkolnej. Poznały miejsce, gdzie pani pielęgniarka przyjmuje szkolnych pacjentów z różnymi dolegliwościami, poznały jego  wyposażenie i obowiązki jakie wykonuje pielęgniarka. Przypomniały sobie zasady higieny osobistej, które wpływają na zdrowie, zważyły się i sprawdziły wzrok. Wizyta przebiegała w serdecznej atmosferze.


2 października 2017 r.

OGŁASZAMY NABÓR NA DWA WOLNE MIEJSCA
W PRZEDSZKOLU "SOWA"!

Formularz zgłoszeniowy do pobrania - tutaj

Informacje można uzyskać pod nr tel. 41 375 51 80, 41 375 06 60 w godz. 8.00 - 15.00.


Dzień Chłopaka w naszym przedszkolu

29 września 2017 r. świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka. W grupach "Jeżyki" i "Sówki" był to wyjątkowy dzień. Dla naszych maluchów Panie zorganizowały gry i zabawy, poczęstunek, a każdy chłopiec otrzymał drobny upominek.


Spektakl teatralny w naszym przedszkolu

25 września 2017 r. nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć, jako widzowie, w spektaklu teatralnym "Pippi Pończoszanka" wystawianym w auli szkoły przez Teatr Edukacyjny z Wrocławia. Barwne kostiumy, scenografia i sama historia, bardzo podobały się dzieciom. Nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

21 września 2017 r. przedszkolaki z grupy "Zerowiaczki" uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Końskich w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo". 

Funkcjonariusze policji spotkali się z dziećmi w auli szkolnej. Nasze przedszkolaki aktywnie brały udział w tym przedsięwzięciu. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego ruchu drogowego, m.in. gdzie należy przechodzić przez jezdnię, dlaczego należy nosić odblaski, a także to, że nie wolno ufać nieznajomym i oddalać się od rodziców. Goście chętnie wyjaśniali wątpliwości dzieci, a te, włączały się w dyskusję, gdy pytania padały ze strony policjantów. Atmosfera spotkania była bardzo przyjemna.


Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z grupy "SÓWKI" na zebranie, które odbędzie się 27 września (środa) o godz. 16.15.


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września 2017 r. w grupach: "Sówki" i "Jeżyki", przedszkolaki obchodziły swoje święto. Z tej okazji panie przygotowały wyjątkowe atrakcje. Były tańce, wspólne śpiewanie piosenek, ciekawe opowieści i aktywne zabawy. 

Zabawnie i z przytupem spędziły ten dzień nasze "Zerowiaczki". Pani Małgosia przygotowała im zabawy, konkursy, mini dyskotekę, a po wyczerpującym dzionku - poczęstunek. Dzieci z ochotą, w doskonałych humorach i zdrowo rywalizowały między sobą w różnych konkurencjach. Malowały kolorowe baloniki, które zabierały do domu.

Życzymy dzieciom radości, uśmiechu i jak najwięcej okazji do zabawy na każdy kolejny dzień.


Spotkanie samokształceniowe zespołu projektowego

19 września 2017 r. odbyło się spotkanie samokształceniowe zespołu projektowego. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu nr 4 w Końskich. Rozpoczęła je Naczelnik Wydziału Edukacji, p. Krystyna Milczarek, zebranych powitała również dyrektor Przedszkola, p. Dorota Chamczyk. W pierwszej części spotkania omówiono podstawy i realizację zasad równości szans i niedyskryminacji. Druga część miała charakter warsztatów, w czasie któych zespoły dydaktyczne: Przedszkola "Sowa" w Stadnickiej Woli i Przedszkola nr 4 w Końskich wymieniły się doświadczeniami w pracy z przedszkolakami.


Spotkanie informacyjno - organizacyjne dla rodziców

13 września 2017 r. o godz. 16.00 odbyło się spotkanie informacyjno  - organizacyjne z udziałem Naczelnik Wydziału Edukacji w Końskich, p. Krystyny Milczarek, dyrekcji szkoły, rodziców naszych przedszkolaków, nauczycieli i wychowawców przedszkola. Zebranych powitała Pani K. Milczarek, która przedstawiła zebranym założenia projektu Przedszkole SOWA w Stadnickiej Woli. Przedstawiła cele, planowane działania uwzględnione w ramach dofinansowania z Europejskiego Funduszu Społecznego. Udzielała również odpowiedzi na pytania rodziców dotyczące funkcjonowania i wyposażenia sal. Następnie dyrektor placówki, Czesław Staciwa, przedstawił wychowawców i nauczycieli Przedszkola, opowiedział o prowadzonych przez nich zajęciach dodatkowych. 

 • Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 13 września 2017 r. (środa) o godz. 16.00 w czytelni szkolnej. 

31.08.2017r.

 • Zakończyliśmy rekrutację do Projektu Przedszkole "Sowa" w Stadnickiej Woli.
  Szczegóły w zakładce "Rekrutacja".

21.08.207 r.

TRWA NABÓR DO PROJEKTU PRZEDSZKOLE "SOWA"W STADNICKIEJ WOLI 
NA ROK SZKOLNY 2017/2018.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 3-5 lat z terenu Gminy Końskie.

Zainteresowani rodzice mogą dopełnić formalności w Przedszkolu: Stadnicka Wola 55, 26-200 Końskie.

Informacje można uzyskać pod nr tel. 41 375 06 60, 41 375 51 80 w godzinach 8.00 - 15.00

Formularz zgłoszeniowy do pobrania - tutaj.

Szczegóły rekrutacji znajdują się w Regulaminie Rekrutacji.


 • Podpisanie umowy o dofiansowanie projektu p.n. Przedszkole „Sowa" w Stadnickiej Woli.


   W dniu 18 sierpnia 2017 r. dyrektor Czesław Staciwa, reprezentujący Gminę Końskie i zarządzaną przez siebie placówkę - Zespół Szkół w Stadnickiej Woli, podpisał z Adamem Jarubasem, Marszałkiem Województwa Świętokrzyskiego oraz Piotrem Żołądkiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, umowę o dofinansowanie projektu p.n.  Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014 – 2020, poddziałanie 8.3.1 „Upowszechnianie i wzrost jakości edukacji przedszkolnej”.

Celem głównym projektu jest wzrost liczby dzieci (w tym dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością), objętych edukacją przedszkolną w Gminie Końskie, w szczególności na obszarze wiejskim.

Realizacja głównego celu opiera się na wdrożeniu działań, w wyniku których:

-  z dniem 1 września 2017 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Stadnickiej Woli rozpocznie działalność publiczne Przedszkole w Stadnickiej Woli oferujące dodatkowych 25 miejsc w stosunku do funkcjonujących w szkole innych form wychowania przedszkolnego oraz świadczenie usług edukacyjnych w pełnym zakresie do 10 godz. dziennie.

Główne zadania w projekcie p.n. Przedszkole „Sowa’ w Stadnickiej Woli (nr. projektu RPSW.08.03.01 -26-0006/17):

1. Utworzenie publicznego przedszkola w Stadnickiej Woli - dostosowanie pomieszczeń do aktualnych przepisów sanitarno-higienicznych, zakup i montaż  mebli oraz wyposażenia.

2.    Zapewnienie bieżącego funkcjonowania utworzonego oddziału wychowania przedszkolnego (zatrudnienie kadry, zakup pomocy dydaktycznych).

3.    Wydłużenie godzin pracy przedszkola.

4.    Realizacja zajęć specjalistycznych  dla dzieci z dysfunkcjami.

Całkowita wartość projektu: 370 129,13 zł ;  Kwota dofinansowania:   314 341,93 zł.

Okres realizacji projektu: od 15.07.2017r. do 30.06.2018r.

 

Zdjęcia pochodzą ze strony: http://www.sejmik.kielce.pl/item/56105-miliony-na-edukacje-przedszkolna-w-regionie