Aktualności


Pracowity tydzień w grupie  „Jeżyki” 

W dniach 8 - 12 października nasze przedszkolaki z grupy "Jeżyki" realizowały wiele ciekawych inicjatyw, a wszystko w ramach tygodnia „Dbamy o zdrowie”. Dzieci dowiedziały się, co należy robić, aby być zdrowym, jak jeść, aby być silnym, jakie produkty są zdrowe, a jakie szkodzą.

8 października, przedszkolaczki „Jeżyki” i „Sówki” udały się na wycieczkę do „Groty solnej” w Końskich. Dla dzieci pobyt w grocie solnej wiązał się ze wspaniałą zabawą oraz pozytywnym wpływem na ich zdrowie.

Dzieci na zajęciach z p. Elą wysłuchały krótkiej pogadanki na temat racjonalnego odżywiania i zdrowego stylu życia. Ważne jest, aby dobre nawyki wpajać już najmłodszym. Dlatego zdobytą wiedzę dzieci wykorzystały do wykonania planszy „Piramida żywieniowa”. Dzieci wycinały i przyklejały produkty na odpowiednich piętrach. Przedszkolaki starały się znaleźć receptę na zachowanie dobrego samopoczucia.

Zdrowie to także sport i gimnastyka, dzieci pamiętały o tym ćwicząc i bawiąc się w hali sportowej.

Przedszkolaczki odwiedziły panią pielęgniarkę. Celem było uświadomienie dbania o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dzieci dowiedziały się, co to są bakterie i wirusy, jak się przed nimi chronić i, że nawet zwykłe wycieranie „noska” jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Dzieci zadawały dużo pytań, na które pani pielęgniarka z radością odpowiadała. Za wspaniałe spotkanie dzieci dziękują pani Marysi.„Idzie lasem Pani Jesień, kolorowe dary w koszu niesie". 

W czwartek, 11 października, „Zerowiaczki” pod opieką pani Małgosi i pani Patrycji, wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu, aby poszukać babiego lata. Złota polska jesień, jaką mamy od kilku dni, sprawiła, że las mienił się różnymi kolorami. Dobre humory i ciekawość dzieci widoczne były szczególnie w lesie, ale towarzyszyły im podczas całej wyprawy.

W drodze powrotnej z lasu „Zerowiaczki” zostały ugoszczone przez rodziców Zuzi Kozy, któzy przygotowali na swojej posesji wspaniałą niespodziankę - jesiennego grilla. Po dość długiej wyprawie, odpoczynek przy obficie nakrytym stole, możliwość upieczenia sobie nad ogniskiem kiełbaski, były dla dzieci chwilą na odpoczynek i sprawdzenie swoich sił. Dary lasu, które przedszkolaki przyniosły do swojej zerowiaczkowej sali, udekorowały pięknie wnętrze, a prace plastyczne dopełniły całości wycieczki. 

„ZEROWIACZKI” Z PANIĄ MAŁGOSIĄ SERDECZNIE DZIEKUJĄ PAŃSTWU MAŁGOSI I KRZYSIOWI KOZOM ZA SUPER NIESPODZIANKĘ."Zerowiaczki" świętują Dzień Edukacji Narodowej

"Dzisiaj święto swoje mają Ci, którzy dzieci nauczają". 8 października w naszej szkole odbyła się  niecodzienna  uroczystość, na której zebrali się, tak jak śpiewała mała Lenka, Ci, którzy dzieci nauczają. Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich, którzy uczą, wychowują, zapewniają czystość w szkole, przedszkolu, pomoc w znalezieniu kluczyka do szafki z ubraniami.    
Na uroczystości obecni byli: Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty Zbigniew Wojciechowski, wicestarosta Andrzej Marek Lenart, Burmistrz MiG Końskie Krzysztof Obratański, Przewodniczący Rady Miejskiej w Końskich Zbigniew Kowalczyk, wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Radni Rady Miejskiej, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, przedstawiciele związków zawodowych, dyrektorzy szkół, przedszkoli z terenu MiG Końskie, sołtys Stadnickiej Woli Jan Lachowski, przewodniczący Rady Rodziców naszej szkoły Artur Dajer, przedstawiciele mediów.
 Podczas uroczystej gali wręczone zostały nagrody, medale Komisji Edukacji Narodowej tym nauczycielom, którzy w ostatnim roku szkolnym szczególnie wyróżnili się w swojej pracy z dziecmi. Nie zabrakło również Zerowiaczków , którzy uświetnili uroczystość swoim występem. Dzieci, w pięknych strojach, recytowały wiersze, śpiewały piosenkę i zatańczyły "Krakowiaka". Emocje dzieci związane z występem były ogromne, udzieliły się również rodzicom oglądającym swoje pociechy. Ale wszystko zakończyło się dobrze, "Zerowiaczki" nagrodzono dużymi brawami.
WSZYSTKIM,  KTÓRZY PRZYCZYNIAJĄ SIĘ 
DO WYCHOWANIA, NAUCZANIA, 
WSZYSTKIM, KTÓRZY DBAJĄ O CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK, DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 
I DZUŻO WDZIĘCZNOŚCI ZE STRONY DZIECI.


Pani Jesień odwiedziła "Sówki"

5 października maluchy z grupy "Sówki" odwiedził niezwykły gość. Pani Jesień, ubrana w długą suknię przystrojoną liśćmi, w cudnym kapeluszu na głowie, przyniosła dzieciom w koszykach  Dary Jesieni. 

Sówki przygotowywały się do tego spotkania przez cały tydzień. Ciężko pracowały, m.in.: malowały jabłka, składały grzybki, przyklejały liście, robiły przetwory i przygotowały sok z malin, który spróbują za kilka dni. W piątek przeciskały owoce i warzywa. Świeży soczek, samodzielnie wykonany, smakował wyśmienicie.


"Motylki" robią szaszłyki

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, wiedzą przedszkolaki z grupy ,,Motylki".

2 października przedszkolaki bawiły się w „owocowy stragan” oraz śpiewały piosenki o owocach. Pprzyniosły do przedszkola różne owoce. Dzieci zajadały się własnoręcznie wykonanymi, kolorowymi, owocowymi szaszłykami. Uczyły się w ten sposób jeść smacznie i zdrowo.

Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy nadziewał na patyczki owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.  Po skończonej pracy, wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.                  "Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki", czyli przedszkolaki z grupy „Jeżyki” poznają warzywa i owoce           

2 października, "Jeżyki" na zajęciach rozpoznawały owoce i warzywa. Te „nasze” i te egzotyczne, rosnące na drzewach i te w ziemi. Wiedzą, co dobrego można z nich wyczarować i jak zabrać się do przygotowania owocowej sałatki. Tym razem jednak dzieci zajadały się umytymi i obranymi ze skórki. Wiedzą, co pyszne i zdrowe.I polecają wszystkim."W zdrowym ciele zdrowy duch"    

Zgodnie z tą myślą, "Zerowiaczki" dbają o swoją kondycję fizyczną i dobre samopoczucie systematycznie i z wielką ochotą ćwicząc na szkolnej hali sportowej. Jako jedyne przedszkolaki w Końskich mają możliwość ćwiczyć na profesjonalnej hali sportowej, gdzie korzystają ze sprzętu sportowego i z całej powierzchni hali. Czują się jak ryba w wodzie podczas ćwiczeń i wracają do swojej sali po ćwiczeniach zmęczeni jak prawdziwi sportowcy. Z niezwykłą dbałością składają swoję ubrania przebierając się do ćwiczeń, pilnują, aby nie zabrać bluzki czy spodenek kolegi, zawsze zostawiają ułożoną w kosteczkę swoją odzież - tylko brać przykład z "Zerowiaczków".


Urodziny Adasia w grupie "Zerowiaczki"

1 października to u "Zerowiaczków" naprawdę był dzień pełen emocji. Świętowali nie tylko Dzień Chłopaka, byli w grocie solnej, ale wspólnie obchodzili również urodziny Adasia Cłapaka. Adaś dopełnił przyjemnych chwil częstujac wszystkich pysznymi cukierkami urodzinowymi. Zanim te trafiły do przedszkolaków, wszystkie dzieci złożyły chłopcu życzenia urodzinowe i zaśpiewały tradycyjne "Sto lat". Nie wszyscy mają taki bogaty dzień... prawda, ale "Zerowiaczki" dały radę.Dzień pełen wrażeń u "Zerowiaczków"

Tydzień zaczął się Zerowiczkom bardzo intensywnie, ponieważ już w poniedziałek, 1 października, po śniadaniu, wybrały się do groty solnej, aby w innej formie dbać o swoje zdrówko. Pogoda im dopisała, humory również, dlatego pobyt w grocie był świetną zabawą, a czas bardzo szybko im upłynął.  Wizytę zafundowli Zerowiaczkom rodzice Zuzi Kozy, którym po raz kolejny dzieci serdecznie dziękują.


Dzień Chłopaka w grupie "Sówki"

1 października w grupie "Sówki" odbył się Dzień Chłopaka. Dziewczynki zaśpiewały swoim kochanym kolegom gromkie "100 lat" i podarowały upominki. Było oczywiście mnóstwo życzeń, by chłopcy rośli duzi i szczęśliwi, by każdy dzień był dla nich bardzo raadosny. To wyjątkowe święto upłynęło przedszkolaczkom w atmosferze  radości i dobrej zabawy. Dzień Chłopaka w grupie "Jeżyki"

Uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach, imieninach. Równie ważne jest Święto Chłopców. Dzień 1 października był szczególny dla chłopców z grupy „Jeżyki”. Pani, razem z dziewczynkami, przygotowała specjalne krawaty „Super chłopak”. Były także drobne upominki i mnóstwo życzeń, by chłopcy rośli duzi i byli szczęśliwi. Nie zabrakło w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.Dzień Chłopaka w grupie "Zerowiaczki"

1 października w przedszkolnej sali czekała na chłopców z grupy "Zerowiaczki" niespodzianka. Z okazji Dnia Chłopaka, Natalka, w imieniu dziewczynek, złożyła swoim kolegom życzenia: samych szóstek, zdrówka i dużo usmiechu. Następnie wszystkie dziewczynki zaśpiewały piosenkę,  zatańczyły i każdemu chłopcu wręczyły miły upominek, oczywiście z całuskami. Żeby dziewczynkom też osłodzić dzisiejszy dzień, chłopcy podziękowali za życzenia i z mocnymi uściskami wręczyli koleżankom małe słodkie co nieco.


Dzień Chłopaka" w grupie "Motylki"

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Jednym z takich ważnych dni, jest Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. 

W dniu 1 października w grupie Motylki dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, złożyły życzenia uściskały ich i ucałowały. Chłopcy radośni i zadowoleni, podziękowali koleżankom za upominki. 


"Motylki" na zajęciach z rytmiki

"Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem".

J. E. Dalcroze

Rytmika jest lekcją lubianą przez dzieci ze względu na kontakt z muzyką, możliwość ruchu i ciekawej atrakcyjnej formy zabawy. A ruch i zabawa są dzieciom po prostu niezbędne. "Motylki" bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach rytmiki prowadzonych przez pani Anetę Karbownik, oczekują na nią z radością i biorą w niej czynny udział. Zajęcia w grupie Motylki odbywaja sie dwa razy tygodniowo po 30 min.


"Motylki" znają zdrowe warzywa

"Jedz owoce i warzywa, a bedziesz zdrów jak ryba".

Zgodnie z powyższym hasłem, maluchy z grupy "Motylki" przystąpiły do działania. Na zajęciach, dzieci degustowały wybrane rodzaje warzyw. Znalazły się wśród nich: marchewka, papryka, pomidor i ogórek. Później dzieci opowiadały o zaletach jedzenia warzyw, określały ich smak, kolor, kształt."Sówki" dbają o zdrowie

Edukacja prozdrowotna to ważny element działalności placówek oświatowych. Odpowiednie jej zaplanowanie oraz realizacja już na poziomie przedszkola, to klucz do sukcesu w kształtowaniu właściwych postaw i nawyków wśród najmłodszych. Nasze przedszkolaki wiedzą, co należy robić, aby być zdrowym. W minionym tygodniu grupa 4 latków realizowała temat „Dbam o zdrowie”. Celem tych zajęć było zrozumienie konieczności przestrzegania zabiegów higienicznych, propagowanie właściwych nawyków żywieniowych, nabywania umiejętności dbania o własne zdrowie. W środę, razem z panią wychowawczynią, udały się do gabinetu pielęgniarki szkolnej. Nasza przesympatyczna pani Maria opowiedziała, co należy robić aby być zdrowym, a nasze czterolatki słuchały uważnie i obiecały się stosować  do zaleceń pielęgniarki.

W piątek dzieci podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy kolorowe szaszłyki”. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale i wcale nie trzeba było ich zachęcać do jedzenia. Chętnie pałaszowały szaszłyki pełne witamin. Wszyscy wiedzą, że sport to zdrowie, dlatego nie mogło zabraknąć ćwiczeń w tym tygodniu. W naszej bawialni uśmiechu i wygibasów niebyło końca.

 „SPORT”
Każdy przedszkolak o tym wie:
Chcesz być zdrowym ruszaj się!
Sport to bardzo ważna sprawa
Są reguły, jest zabawa.


Dzień Głośnego Czytania w grupie "Motylki" 

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, który przypada na 29 września, nasze  "Motylki" 28 września odwiedziły szkolną bibliotekę. Na początku wizyty pani Ania oprowadziła maluchy po swoim królestwie książek, opowiedziałą o pracy w bibliotece, a następnie uczennice trzeciej klasy gimnazjum przeczytały Motylkom "Bajkę o Czerwonym Kapturku"."Sówki" i "Jeżyki" w szkolnej bibliotece

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyła się inauguracja comiesięcznych spotkań z przedszkolakami pod hasłem "Głośne piątkowe czytanie". Spotkania te odbywać się będą w każdy ostatni piątek miesiąca. 28 września uczennice trzeciej klasy gimnazjum przeczytały dzieciom opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. "Pies", ze zbioru "Na wszystko jest sposób" oraz bajkę o Czerwonym Kapturku. Przedszkolaki z grup Sówki i Jeżyki uważnie słuchały opowiadań, a potem odpowiadały na pytania zadawane przez panią Anię, naszą bibliotekarkę. 

Następne spotkanie planowane jest na 26 października, a przedszkolaki już się go nie mogą doczekać."Zerowiaczki" w bibliotece

"Bo czytanie, to kochanie".  Takie motto przyświeca Zerowiaczkom w ich codziennej pracy, uświadamiając im, jak ważne jest obcowanie z literaturą. 

Z okazji Dnia Głośnego czytania, 28 września, na zaproszenie pani Ani, naszej bibliotekarki szkolnej, "Zerowiaczki" zebrały się  w bibliotece, aby wśród książek, w ciszy, posłuchać głośnego czytania. Pani Ania wprowadziła dzieci w atmosferę miłej ciszy, w której czytała przedszkolakom o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Skupienie słuchaczy było duże, co widać było w rozmowie i dyskusji przeprowadzonej po czytaniu. Zerowiaczki w podziękowaniu za gościnę wyrecytowały wiersze "Szkoła pod Buczyną" i "Cztery jabłuszka". Było to pierwsze z serii spotkań dzieci przedszkolnych w bibliotece szkolnej na Głośnym Czytaniu.

 

  „Nasze zmysły” - co mogę dotknąć, powąchać, posmakować.

Dzień 27września w grupie „Jeżyki” był bardzo aromatyczny. Od zapachu przypraw aż kręciło się w głowie. Czuć było aromat cynamonu, goździków, kakao, liści laurowych. A wszystko przez zajęcia z cyklu „Nasze zmysły - co mogę dotknąć, powąchać i posmakować". Dzieci wąchały, smakowały i próbowały odgadnąć nazwy tych pachnideł. Świetnie się przy tym bawiły. Na zakończenie zajęć dzieci tworzyły kreatywną pracę plastyczną, „Obrazy pachnące przyprawami”. To był pachnący i słoneczny dzień."Motylki" robią masę mydlaną

25 września nasze przedszkolaczki z grupy "Motylki", razem z pania Agatką, przygotowywały masę mydlaną. Te zajęcia były dla dzieci przede wszystkim doskonałą formą zabawy. Potrzebne były zaledwie dwa składniki: mydło w płynie i mąka ziemniaczana. Dzieci ugniatajac masę, ćwiczyły również  motorykę małą, a później lepiły z przygotowanego "ciągutkowego" ciasta różne kształty.


Dzień Przedszkolaka w grupie "Motylki"

20 września to dzien radosny dla wszystkich przedszkolaków. Na wieść o przygotowywanej w grupie "Motylki" uroczystości, dzieci bardzo się ucieszyły. Radość była większa tym bardziej, że w tym roku szkolnym wszystkie przyszły po raz pierwszy do przedszkola i pierwsze ich kroki w nowym miejscu nie były łatwe.
W dniu balu dzieci dotarły do przedszkola z uśmiechami na buzi i tak, jak prosiła pani Agatka, zabrały ze sobą z domu dużą  porcję dobrego humoru.  A zabawom tego dnia nie było końca. Dzieci od samego rana bawiły się i śpiewały piosenki. W nagrodę zostały odznaczone specjalnie na tę okazje przygotowanymi medalami.
Dzien Przedszkolaka zakończył sie rozdaniem prezentów, dyplomów i wspólnymi zdjęciami z paniami, do których dzieci bardzo chętnie 
pozowały. 


Dzień Przedszkolaka w grupie "Sówki"

W dniu 20 września, w czwartek, przedszkolaki z grupy SÓWKI świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Panie wychowawczynie, wraz z pomocą panią Elą, sprawiły, że ten dzień był wyjątkowy.  

Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkurencjach, które odbywały się na świeżym powietrzu. Przedszkolaki zmierzyły się z przeniesieniem piłeczki na łyżce, między pachołkami przenosiły również woreczek na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. 

Następnie, w sali przedszkolnej, musiały poszukać ukrytych słodkości, aby potem w nagrodę móc je skonsumować. Otrzymały również korony, czapki pirackie oraz medale na pamiątkę tego wyjątkowego święta. Dziękujemy grupie starszej "Jeżykom" za odwiedziny i poczęstunek dla naszych "Sówek".


Dzień Przedszkolaka w grupie "Jeżyki"

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”.

Tego dnia dzieci z grupy „Jeżyki” po otrzymaniu opasek z napisem „Dzień Przedszkolaka” zostały zaproszone przez swoją wychowawczynię, p. Elę ,do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Zabawom tego dnia nie było końca. Przedszkolaki tańczyły, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz malowały kolorowe balony, które ostatecznie ozdobiły uśmiechami. Dzieci opowiadały jakie cechy powinien mieć super przedszkolak i jak się powinny zachowywać w przedszkolu. W nagrodę zostały odznaczone specjalnie na tą okazję przygotowanymi medalami. Na zakończenie dzieci zasiadły do poczęstunku przygotowanego przez swoich rodziców. Dzień Przedszkolaka w grupie "Zerowiaczki"

"Jestem sobie Zerowiaczek", nie grymaszę i nie płaczę".  
Jak co roku, w dniu 20 września, w całej Polsce wszystkie przedszkolaki mają swoje święto. Tak było również w naszym przedszkolu. W grupie "Zerowiaczki" dzieci miały wiele atrakcji, dzień ten był zdecydowanie inny od pozostałych dni w przedszkolu.  

Wszystkiego najlepszego, szczęścia i radości moc, ciepłego słoneczka co dzień, kolorowych snów co noc.    "Zerowiaczki" i "Jeżyki" na spotkaniu z policjantem

Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski. W ramach akcji "Bezpieczna droga do przedszkola", 18września, we wtorek, nasze przedszkole (na zaproszenie pani pedagog Kasi Świercz) odwiedził pan policjant. Rozmawiał z dziećmi o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przypomniał zasady zachowania w chwili gdy spotykamy psa. Zwrócił uwagęmaluchom na to, że nie wolno ufać obcym ludziom, ktorzy będą nas zachęcać prezentem do pójścia z nimi.  

Wszyscy wspólnie, podczas zabawy, utrwalili sobie zasady przechodzenia przez jezdnię na światłach. Na zakończenie spotkania gość poczęstował wszystkie dzieci słodką niespodzianką. Teraz na pewno każdy z przedszkolaków będzie jeszcze bardziej zwracał uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych.Spotkanie z policjantem w grupach "Sówki" i "Motylki"

18 września, grupę 3 i 4 latków w naszym przedszkolu odwiedził bardzo ważny gość - Pan Policjant. Cały tydzień poprzedzający wizytę, dzieci rozmawiały na zajęciach o ruchu drogowym i bezpieczeństwie na drodze. Zaproszony gość chętnie opowiedział przedszkolakom z grupy ,,Motylki” i "Sówki"  o swoim zawodzie, obawiązkach policjanta i o zasadach obowiązującym w ruchu drogowym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Bardzo chętnie oglądały prezentowane akcesoria przyniesione przez zaproszonego gościa. 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu jakim jest policjant oraz za prezenty - odblaski. "Sówki" i "Jeżyki" bezpiecznie przechodzą przez jezdnię

18 września, nasze maluszki z grup "Sówki" i "Jeżyki", pod opieką pań wychowawczyń, poznawały zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a przede wszystkim zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ubrane w odblaskowe kamizelki, po wysłuchaniu wskazówek swoich pań, wzorowo przechodziły przez przejście dla pieszych. Wiedzą, że nie wolno wchodzić na jezdnię, nawet na przejście dla pieszych, bez upewnienia się, że nic nie nadjeżdża, należy się rozejrzeć w lewo i w prawo i dopiero wtedy przechodzić.

Taka lekcja w terenie, na pewno utrwali zasady bezpiecznego poruszania się i na długo  zastanie w pamięci przedszkolaczków.


Pierwszy koncert muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej
w nowym roku szkolnym

W nowym roku szkolnym, z nowymi koncertami artystów Filharmonii Świętokrzyskiej, przyjemnie rozpoczynamy naszą pracę i zabawę w przedszkolu. 17 września, Zerowiaczki, Jeżyki i Sówki wysłuchały pierwszego koncertu doskonałych muzyków. Jak zwykle, pani Agnieszka w przyjemny sposób wprowadziła wszystkich w tegoroczne koncerty. Przypomniała zasady kulturalnego zachowania się podczas wspólnych muzycznych spotkań i płynnie przeszła do przedstawienia muzyków, przywiezionych przez nich instrumentów. Przedstawiła sylwetki kompozytorów: Mozarta, Beethovena, Bizeta, których melodii wszyscy później wysłuchali. Dzieci grały na instrumentach, wyklaskiwały rytmy, piękna Carmen - Zuzia Koza, tańczyła obok swojego przyjaciela - Adasia Cłapaka.  Dziękujemy i już czekamy na następny koncert.                                            Urodzinki Natalki w grupie "Motylki"

Dnia 11 września w grupie "Motylki" świętowaliśmy urodziny Natalki. Wa wyznaczonym miejscu w sali, jubilatka zasiadła na krzesełku jak na tronie.  Jest to symbol, że tego dnia jest się najważniejszym. Wszystkie dzieci z grupy "Motylki" oraz "Sówki" stając w kole odśpiewały "Sto lat". Natalka w ramach podziękowania za życzenia poczęstowała dzieci cukierkami. Celem obchodów urodzin w grupie jest budzenie szacunku dla każdego, podkreślenie ze jest tą wyjątkową osobą oraz sprawianie przyjemności kolegom i koleżankom w dniu urodzin.


Jak rozpoczęły spotkanie z przedszkolem "Zerowiaczki" ?

Skończyły się wakacje. Już czas zacząć nowe przygody i doświadczenia w miłym towarzystwie. 25 wesołych, ciekawych nowych doświadczeń Zerowiaczków poznawało w pierwszym tygodniu siebie wzajemnie i szkołę. Poznali cały budynek Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli, którego nieodłączną częścią jest Przedszkole "SOWA". Szczególnie ważne było to dla dzieci, które dołączyły do  przedszkolnej grupy. Wrażenia ich były ogromne. Dzieci były w gabinecie pielęgniarki, na hali sportowej, gdzie będą ćwiczyć, u pani dyrektor Edyty Kowalskiej, u dyrektora Mariana Wikiery, u starszych i młodszych kolegów z grupy "Sówki", "Jeżyki" i "Motylki", w biliotece szkolnej. Na koniec, korzystając z pięknej, ciepłej, słonecznej pogody, wybrali się na pierwszą pieszą wycieczkę nad staw.Pierwszy tydzień w grupie "Sówki"

Naszym maluchom z grupy "Sówki" minął już pierwszy tydzień w przedszkolu w nowym roku szkolnym. Dzieci zapoznały się w tym czasie z zasadami panującymi w przedszkolu. Poznawały budynek szkolny pod opieką pań: Karoliny Rogalskiej i Moniki Śliwak, zgłębiały tajniki otoczenia wokół szkoły. Każdemu przedszkolakowi została przydzielona szafka w sali, każdy posiada również szafkę na ubrania na przedszoklnym korytarzu oznaczoną kolorowym znaczkiem. Dzieci same wybierały sobie znaczek, a później dopasowywały go do szafki.  Wszystkim poszło to bardzo sprawnie, dlatego w nagrodę cała grupa wyszła na plac zabaw.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 odbyła się msza św. w kościele pw. św. Anny. O godz. 10.30 społeczność naszego przedszkola zgromadziła się w auli szkolnej. Dyrektor Czesław Staciwa i wicedyrektor Edyta Kowalska powitali dzieci, nauczycieli wychowawców, rodziców. Życzyli wszystkim wspaniałego roku szkolnego – sukcesów, zapału i sił do codziennej pracy, rozwijania zainteresowań. Zaprosili rodziców do współpracy i udziału w przedszkolnych inicjatywach. Opowiedzieli o organizacji pracy przedszkola w  bieżącym roku szkolnym i życzyli maluchom radości z przychodzenia i przebywania w naszej placówce. Przedstawili wychowawców klas, z którymi po części oficjalnej uczniowie udali się do kolorowych, przygotowanych już do nauki i zabawy sal.